Karton bliższy naturze

Marka Goat Farm jako lider w kategorii serów kozich, kreuje rozwiązania, które przyczyniają się do minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko. Priorytetem naszych działań stało się przechodzenie na zrównoważone opakowania zbiorcze, dzięki czemu będziemy mogli przyczynić się do obniżenie emisji dwutlenku węgla.

Odpowiednie zaprojektowanie kartonów przyczyniło się do redukcji zużycia surowca w procesie produkcji odpowiednio o 9% i 3% w zależności od wielkości kartonu. Mniejsza ilość odpadów przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów utylizacji opakowań zbiorczych na sklepach naszych partnerów.

Kolejnym kamieniem milowym w działaniach marki Goat Farm było zredukowanie ilości użytych farb na kartonie o niebagatelne 69%, podkreślając jedynie niezbędne komunikaty oraz wartości brandu. Farby, choć niezbędne w branży opakowaniowej, mogą mieć wpływ na środowisko i zdrowie ludzi. Dzięki zmniejszeniu pola zadruku, marka Goat Farm może teraz pochwalić się opakowaniami bardziej przyjaznymi zarówno dla zdrowia, jak i dla planety.

Dokładamy wszelkich starań, aby opakowania pochodziły z certyfikowanych źródeł FSC. Nasze opakowania są funkcjonalne, a także w 100% z materiału makulaturowego, w pełni nadając się do recyklingu. To oznacza, że każde opakowanie ma szansę na drugie życie, co jest kluczowym elementem budowania zrównoważonej przyszłości.

Przeczytaj więcej: Portal Spożywczy

Poprzedni karton
Nowy karton.